Odigrano je šest utakmica 8. kola 3. HNL Jug u kojem je sinjski Junak zabilježio osmu pobjedu zaredom. Ovoga puta je bio bolji od izravnog konkurenta Neretvanca 2:1. Hoće im to uspjeti i u sljedećem kolu kada dolaze na noge Neretvi, vidjet ćemo… čeka ih najbolja obrana lige i ekipa koja igra sve bolje i ima ambiciju prekinuti pobjednički niz Sinjana.

Neretva je danas u Imotskom odigrala sjajnu utakmicu u kojoj je pokazala nadmoć nad domaćinom koji ni u jednom trenutku nije uspio dominirati na terenu. Plavo-bijeli su već u ranoj fazi utakmice (14. minuta) došli do vodstva kada je oštru loptu Adela Ajkunića domaći igrač Max Grbavac skrenuo u vlastitu mrežu. Metkovci su igrali agresivno i s puno poleta što je rezultiralo i drugim pogotkom, ovoga puta na početku drugoga poluvremena. U 49. minuti izvrsni Luka Juričić je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac koju je spretni Šime Erjauc glavom pospremio u mrežu Imoćana.

IMOTSKI – NERETVA 0:1

Gepostet von KOPAČKOM U GLAVU am Samstag, 13. Oktober 2018

Zadovoljan sam igrom svoje momčadi. Igrali smo agresivno, napadački što nam je omogućila kontrola sredine terena. Istovremeno smo u obrambenom dijelu igrali čvrsto i nismo dozvoljavali protivniku da se ušeta u naš šesnaesterac. Mi se sada okrećemo sljedećem kolu kada nam u goste dolazi Junak. Imamo jasan cilj: prekinuti pobjednički niz Sinjana, izjavio je nakon utakmice trener Neretve Goran Galov.

Jadran LP je loše počeo utakmicu u Pločama gdje im je u goste došao Uskok. Klišani su poveli već u 10. minuti preko Vrdoljaka. Uskok je do 62. minute vodio 0:4. Golove su još postigli D. Vučemilović u 27., Žižić u 51. i M. Vučemilović u 62. minuti iz kaznenog udarca. Pločani su do kraja uspjeli ublažiti poraz postigavši dva gola, Raič u 66. minuti i Šutalo u sudačkoj nadoknadi. Konačni rezultat je bio 2:4 za Uskok.