Danas su odigrane posljednje tri utakmice 9. kola 3. HNL Jug u kojem je Neretvanac upisao prvu ovosezonsku pobjedu u srazu s Uskokom i tako se odlijepio sa začelja tablice kojega sada drži Neretva.

Primorac (B) je danas Iza Vage bio bolja momčad. Biograđani su već u prvom poluvremenu mogli postići nekoliko golova u čemu ih je dobrim obranama spriječio Neretvin vratar Antonio Brkić. Na samom početku drugoga poluvremena prvi gol za Primorac postigao je dvostuki strijelac Vedran Smokrović. Nakon toga se igra dodatno otvorila, Neretva je pokušava izravnati što joj je uspjelo u 56. minuti kada je nakon ubačaja sa strane gol postigao Mirko Marić. Samo pet minuta kasnije drugi put mrežu Neretve zatresao je Smokrović. U 64. minuti Ante Kušeta je izbio pred vratara Brkića koji je bio nemoćan. Do kraja su obje momčadi imale prilike za gol, no, mreže su ostale netaknute.

U Opuzenu je promjena trenera donijela prvu pobjedu. Goran Proleta, nakon iznenadnog odlaska iz Jadrana LP, danas je poveo Neretvanac u bitku s kliškim Uskocima, i bio je uspješan. Nerevanac je uspio triput zatresti mrežu gostiju: dvaput preko Bubala, a jednom preko Marića. Plava maknjina se pokrenula i sada je na tablici iza sebe ostavila Uskok i Neretvu.

Jučer je Jadran LP doživio težak poraz u Unešiću od Zagore, rivala u sredini tablice, 4:1.