Jučer su odigrane zadnje dvije utakmice 2. kola 3. HNL Jug u kojem je Neretvanac slavio u Blatu (2:3), a u Zmijavcima Croatia i Imotski podijelili bodove (1:1).

Nertvanac je tako upisao i drugu pobjedu u nizu što je za sada pošlo za nogom jedino sinjskom Junaku. Na utakmici se dogodio incident nakon što je sudac svirao kazneni udarac za goste koji je odlučio pobjednika. Netko je iz gledališta kišobranom pogodio pomoćnog sudca. Neretvanac je poveo pogotkom Vasilja (53. minuta). Šešlija je izjednačio iz kaznenog udarca pet minuta poslije, a nakon još pet minute igre Marinović je doveo domačina u vodstvo. Pet minuta poslije Neretvanac je izjednačio, u 75. minuti je poveo iz kaznenog udarca.

U nedjelju se na njihovoj Podvornici igra neretvanski derbi, sastaju se Neretvanac i Jadaran LP koji je nakon uvjerljive pobjede u Imotskom u subotu doživio poraz od Junaka (1:2).

Neretva još nije postigla gol u novoj sezoni, a u Hrvacama je na teškom terenu na pomalo nesretan način prvi ušao u mrežu vratara Mulaća (0:1). Ona iduće kolo Iza Vage dočekuje Blato. Držimo palčeve napadačima Neretve!