Odigrano je sedam utakmica 15. kola 3. NL jug, ostale su za odigrati još dvije utakmice da kompletiramo jesenski dio prvenstva.

Zadar na odmor odlazi kao lider, preokretom u Klisu došli su tri boda koja su ih zadržala na vrhu. Junak je tricom ispratio Neretvanac, samo bod su iza Zadra i imaju velike ambicije u drugom dijelu, objavio je Dalmatinski nogomet.

Na trećem mjestu je Zagora koja je do 53. minute Splitu postigla pet pogodaka, bila je to velika dominacija aktualnih prvaka i teško je nabrojati koliko su opasnih napada imali. Maretić je s dva gola došao do brojke od 12 golova i vodeći je topnik lige.

Vodice su na krilima boda u Zadru razbile Omiš, a treba napomenuti kako je golman gostiju Vojnović obranio još dva kaznena udarca. Imaju na Račicama razloga za slavlje, Klaudio Vuković je podignuo momčad, a na proljeće se očekuju još bolje predstave.

Dva puta je Hrvatski Vitez vodio u Ivanbegovini, činilo se da će mirno utakmicu privesti kraju, ali na kraju su ispustili i bod koji su držali do 92. minute kad se još jednom ukazao Ronaldo iz Poljica, Petar Kljenak.

Neke utakmice nisu ni počele, a Neretva je protiv GOŠK Dubrovnik vodila 2:0. Taj rezultat ostao je do samog kraja pa je Neretva popravila plasman, dok su Gospari ostali posljednji, ali nisu bez šansi na proljeće. Prema viđenom u nekoliko posljednjih kola, jači su od Splita koji je bez glave i repa, u posljednje četiri utakmice su primili čak 15 golova.

Loš start je zaboravljen u Kaštel Gomilici, igrači Siniše Jalića gaze i dalje pa je za njih šteta što je pauza jer kako igraju za dva, tri kola bi puhali za vratom Zadru.

REZULTATI:

• Zagora – Split 5:0 (Tarabarić 13′, Krajina 26′, 31′, Maretić 45′, 53′)
  • Vodice – Omiš 4:0 (Prpić 9′, Malenica 66′, Spahija 75′, Fuštin 83′)
  • Uskok – Zadar 1:2 (Kapetanović 39′ // Serbinov 45′, Jurić 57′)
  • Kamen – Hrvatski Vitez 3:2 (Kljenak 26′-11m, 90’+2, Tipurić 47′ // Jordan 18′, 31′)
  • Neretva – GOŠK Dubrovnik 2:0 (Barišić 2′, Crnčević 5′)
  • GOŠK Kaštela – Primorac 2:0 (Bušić 36′-11m, Budimir 90’+3)
  • Junak – Neretvanac 3:0 (Mastelić 10′, Vrdoljak 39′, Plavša 85′)