Danas je odgrano šest utakmca 8. kola 3. NL jug.

Nakon osmog kola samo je Uskok ostao neporažen, oni su danas u Klisu svladali Junaka 2:0, a zahvaljujući porazu Neretve u Biogradu opet su na vrhu. Uskoci već četiri kola nisu primili pogodak, tek dva primljena u osam utakmica (Zadar i GOŠK Kaštela). vidljivi su šampionski obrisi na ekipi Borisa Pavića nakon nešto više od četvrtine prvenstva, piše Dalmatinski nogomet.

Zadar je s dva gola prvog strijelca lige, Selmira Mahmutovića srušio Neretvu koja nije zadovoljna suđenjem Marija Soldića. Bolji nogomet u derbiju spriječio je loši travnjak u Biogradu, nakon jučerašnje utakmice Primorca i Omiša jutros su igrali kadeti Primorca i Dinare pa je na red došao derbi 3. NL jug. Neretvin Ćavar isključen je u 65. minuti, gosti s igračem manje nisu mogli puno nego čestitati Zadru.

Zagora je svladala GOŠK Kaštela, očekivano teška utakmica za domaće znajući da su Kaštelani dobri, na koncu još jednom čovjek odluke Ivan Krajina. Neretvanac je u Ivanbegovinu došao bez Dina Deaka, ali nisu očekivali da će prvi set otići na stranu Kamena. Šest golova je puno da su gostovali kod nekog od favorita, a ne kod momčadi koja je tražila prvu pobjedu. Igor Jelavić je tako svoju epizodu na klupi Crnih počeo pobjedom uz golove svojih najvećih zvijezda, trojca Kljenak-Kovačić-Kujundžić.

Zmaj je također došao do prve pobjede, u Makarskoj su svladali Vodice, vratilo se dobro raspoloženje podno Biokova i Darko Vlatković sad lakše može pripremati naredne utakmice. Val i Sloga podijelili su bodove, a gosti su dva puta mali prednost te igrača više od 77. minute, pa mogu više žaliti za punim plijenom.