U jučerašnjem jedinom susretu 6. kola Paket24 Premijer lige – Lige A rukometaši Sesveta pobijedili su Metković-Zalmo 29:26 i tako ostali najbliži u pratnji vodećeg Zagreba.

Kao što se moglo i očekivati, nakon teškog susreta u EHF Europskoj ligi i putovanja na sjever Njemačke, Sesvećani su pomalo usporeno počeli susret protiv Matković- Zalma. Sve do isteka prve četvrtine bili su potpuno izjednačeni. Onda se Sesvećani bude i preuzimaju kontrolu nad rezultatom. Uz još dva izjednačenja domaćin je ipak do predaha uspio do plus tri (15:12) što je ujedno bila i njihova najveća prednost u prvom dijelu.

Metkovci su drugi dio otvorili s dva pogotka za redom i sve praktički vratili na početak (15:14). Onda stiže najveći niz domaćina od 7 pogodaka za redom i pitanje pobjednika bilo je riješeno. U 43. minuti bilo je velikih 8 razlike (22.14). Sve ostalo do kraja bilo je pitanje rutine. Završilo je 29:26 samo zato što je Igor Vori dao priliku i ostalim igračima s klupe .

Filip Perić je skupio 10 obrana. Najučinkovitiji u domaćim redovima bio je Tonči Ivanišević s 9 pogodaka. Pet je dao Filip Turčić. Kod gostiju sjajan Dario Raguž s 11 pogodaka.