Policijski službenici Policijske postaje Metković su u večernjim satima u srijedu, 16. srpnja, u Metkoviću uočili vozilo kojim je upravljala osoba od ranije poznata policiji zbog raznih protupravnih ponašanja, a koji je, prolaskom pored policijskih službenika, naglo ubrzao kretanje vozilom.
Policijski službenici su krenuli za njim, uz upaljene zvučne i svjetlosne signale, na koje se vozač oglušio te je, kršeći prometne propise, odnosno pretječući kolonu vozila i pretječući u zavoju, zaustavljen u Ulici Alojza Stepinca u Metkoviću.
Vozač je odbio izići iz vozila i pritom progutao foliju s nepoznatim sadržajem.
Prometnom kontrolom je utvrđeno da se radi o 36-godišnjaku kojem je prethodno, zbog niza prometnih prekršaja, ukinuta vozačka dozvola i koji kod sebe nije imao dokumente vozila, kao ni osobnu iskaznicu.
Preliminarnim testiranjem na droge je utvrđeno da je vozač vozilom upravljao pod utjecajem matamfetamina, amfetamina i lijekova koje se nalaze na popisu droga, dok je vađenje krvi i urina radi testiranja odbio.
Zbog počinjenih prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama i Zakona o osobnoj iskaznici 36-godišnjak je uhićen i uz optužni prijedlog odveden na Općinski sud u Metkoviću gdje mu je određeno zadržavanje od 15 dana te mu je vozilo kojim je upravljao privremeno oduzeto.