U 5. kolu  3. HNL, koji se igra ovoga vikenda, Neretva je u Sinju ostala kratkih ruku, a Jadran Luka Ploče na svom terenu upisao jedan bod.

Danas je u Sinju slavio Junak 3:1. Prvo poluvrijeme je proteklo u nadigravanju i nije bilo golova. Prvi udarac prema Neretvinu golu Junak je uputio u 51. minuti kada je Vuleta pogodio za 1:0. Mastelić je nakon gužve u šesnaestercu postigao drugi gol za Junak. Neretva je od 71. minute igrala s igračem manje, crveni karton dobio je Medić. U otvorenoj igri Neretva je u 76. minuti preko Ajkunića uspjela postići gol za 2:1. Konačni rezultat bio je 3:1, u sudačkoj nadoknadi Mastelić je postigao svoj drugi gol.

U Pločama poveli su gosti. Juan Manuel Varea je bio strijelac za Kamen. Domaćin je izjednačio pogotkom Duje Tadića. U nastavku opet vode gosti, i opet Varea. Izjednačio je Ivan Raič.