Nogometaši Zrinjskog nisu uspjeli izboriti finale ovogodišnjeg izdanja Memorijalnog turnira “Andrija Anković” u Gabeli pošto su u uvodnoj utakmici turnira s 1:0 poraženi od Sutjeske iz Nikšića.

Trenutno najbolja momčad Crne Gore slavila je 1:0 golom Nedića u 89. minuti.

Blaž Slišković je današnju utakmicu započeo s postavom: Trifković – Stojkić, Barišić, Jakovljević, Galić, Perišić, Jamak, Jović, Hajdarević, Filipović, Handžić.

U drugom poluvremenu za “Plemiće” još su nastupili: Kadušić, Pezer, Čirjak, Gržan, So, Aćimović, Kokorović i Šunjić.

GOŠK očitao lekciju Bijelima

Ipak će se dogoditi susret Zrinjskoga i Hajduka na turniru u Gabeli, međutim Mostarci i Splićani neće igrati u planiranom finalu nego u utakmici za 3. mjesto ovogodišnjeg izdanja Memorijala “Andrija Anković”, a koja je na programu sutra od 13 sati.

Naime, u finalu će od 15 sati igrati domaći GOŠK i Sutjeska iz Nikšića. Nakon što su Crnogorci šokirali “Plemiće” GOŠK je očitao lekciju “Majstorima s mora” svladavši ih 2:1.

Vodeći gol za Lavove zabio je u 76. minuti dragulj mostarskoga kluba na posudbi u GOŠK-u Nardin Mulahujenović, a nedugo nakon toga u 80. minuti prednost domaćih udvostručio je Branimir Odak. Prethodno je Stipica odbio loptu nakon Mišićevog pokušaja iz slobodnjaka, ali na pravom mjestu je bio Odak i zabio gol za 2:0.

Počasni zgoditak za Splićane dogodio se u 89. minuti kada je Gyurcos lobovao vratara domaćih i smanjio na krajnjih 2:1.

Za Hajduk su igrali:  Stipica – Bradarić, Ismajli, Savavs, J. Bašić – Caktaš, Kožulj, Jurić – Šego, Teklić, Kovačević. Klupa: Letica, Lopez, Barry, Gyurcso, Delić, Juranović, Nejašmić, T. Bašić, Fomitschow

Za GOŠK su igrali:  Kozić, Čolić, Mišić, Rodin, Hasanhodžić, P. Raguž, Zolj, Barić, Kobiljar, Anković, Ramić. Klupa: Katić, Vego, Mulajhesinović, Ereiz, Odak, Hasković, Brajković, A. Raguž

Sutra, drugogo dana turnira, Hajduk će u 13 sati igrati za treće mjesto protiv mostarskog Zrinjskog, a GOŠK u 15 sati finalnu utakmicu sa Sutjeskom.