I evo je, napokon je stigla! Toliko dugo iščekivana pobjeda Neretve na svome terenu. Napokon 3 važna boda na našem “kontu” protiv danas solidnih gostiju iz Ploča. Nismo se baš pomakli na tablici, ali pobjeda je pobjeda. Kakva takva, ali je i više nego zaslužena.     Pogodak po poluvremenu i napokon mi nismo primili ni jedan. Pa bilo je i vrijeme više da nam vrate osmijeh na lice. Strijelci su bili Jerković i Vasilj i to je ono šta nas veseli, jer bez njihova učinka nebi ni zaslužili ostati u trećeligaškom društvu. Falio je Breja u veznom liniji, falio je još neoporavljeni Kanta od početka susreta, ali  je zato ova pobjeda samim tim i vrijednija. Kišom natopljen teren Iza Vage omogućio je Neretvi da razvije svoju prepoznatljivu igru – “dodaj prvome do sebe pa nabij prema naprijed.” I zaista, iz jedne takve situacije Neretva je došla do vodstva kada je Jerković između dva, moram napisati, neodlučna obrambena igrača gostiju lobom preko vratara pogodio za 1:0 i svima nam opustio, ionako dobro zategnuti “uteg na vratu”. Oprezno su krenuli i jedni i drugi u nastavak susreta, pa se “bitka” vodila u veznom redu za premoć na terenu, ali bezuspješno za jednu i drugu ekipu. A onda je uslijedila kontra Vasilja koji se sjurio prema šesnaestercu gostiju i tamo biva srušen, a “stari lisac” Silić je pokazao na kazneni udarac. Vaske je sam preuzeo i odgovornost i završio enigmu zvanu Jadran. Peđa je napokon bio i više nego odličan na vratima, mene je i Duje oduševio mirnoćom u obrani, a napad je bio efikasan. Iako smo još uvijek predzadnji na tablici jednu trećinu posla smo obavili. Sada bi trebalo nastaviti sa pobjedama na domaćem terenu, a i donijeti pokoji bod(ove) sa strane da bi bili sigurni u ostanak. U to ja i ne sumnjam, jer Neretva je ipak institucija ovog grada, ove Doline ili ako baš hoćete institucija ovog natjecanja. Ma štogod drugi mislili tome…

Ivan Popović Popa

U nastavku pogledajte foto-galeriju sa susreta i video jedanaesterca kojeg je realizirao Vasilj..