Nije prije više od 13 godina Dubrovački vjesnik imao portal, a u tiskano izdanje je ‘upalo’ tek pet, šest fotografija s utakmice na kojoj je naš fotoaparat ‘opalio’ desetak puta više, piše Tonči Vlašić.

Zagrebački Dinamo, aktualni prvak, pripremao se početkom godine za nastavak sezone 2006./07. u Međugorju, te je navratio do Metkovića (18. siječnja 2007.) i odigrao pripremnu utakmicu protiv Neretve, koja je te sezone bila među vodećim sastavima južne skupine Treće hrvatske lige.

Dinamo, koji je te 2007. obranio naslov, nastavio niz koji traje do danas, s klupe je vodio Branko Ivanković, a u sastavu su bili Luka Modrić, danas kapetan hrvatske reprezentacije i član Real Madrida, koji je 2018. ponio naslov najboljeg igrača svijeta, zatim Eduardo da Silva. Kapetan ‘plavih’ prije 13 godina bio je Zoran Mamić, koji je na početku svoje karijere između ostalih igrao za GOŠK Jug u Drugoj ligi bivše države, a koji je tri mjeseca poslije te utakmice u Metkoviću zaključio karijeru. Za zagrebački sastav su tad još igrali Davor Vugrinec, Vedran Ćorluka, Ognjen Vukojević, na vratima je bio danas, nažalost, pokojni Ivan Turina… Na toj utakmici se od suđenja oprostio Tomislav Prskalo iz Metkovića. U 15. minuti utakmice zamijenio ga je Goran Proleta, koji je nekoliko godina poslije zaključio sudačku, a počeo trenersku karijeru. Danas je trener Neretvanca iz Opuzena. Oprostio se protiv Dinama od aktivnog igranja Frane Pivac, dugogodišnji vratar Neretve.

Više od 3000 gledatelja se okupilo na igralištu Neretve Iza vage. Dinamo je poveo nakon više od pola sata igre pogotkom Modrića, točnije, njegov udarac je u svoju mrežu skrenuo Sršen. Četiri minute poslije Modrić je asistirao za 2:0 Vugrinecu, najboljem strijelcu HNL-a svih vremena sa čak 146 pogodaka. Brečić je bio strijelac za Neretvu početkom nastavka, a Vukojević je pogodio za konačnih 3:1 u posljednjoj minuti.

Više možete pročitati na portalu Dubrovačkog vjesnika.

Tekst i foto: Tonči Vlašić/DV