Duje Mihaljević, član KK Metković, je osvojio drugo mjesto i srebrenu medalju u kategoriji kadeti -72 na Prvenstvu Hrvatske u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore koje se ovoga vikenda održava u Samoboru.

Duje je jutros ždrijebom prvo kolo bio slobodan, potom je ostvario tri uzastopne uvjerljive pobjede (5:1, 8:1 i 5:2). U finalu je izgubio od Nikole Gondija (2:0), inače višestrukog osvajača Svjetske karate lige mladih, prvaka Balkana, borca impozantne visine za 15 godišnjaka. Kategorija je imala ukupno 20 izvrsnih boraca najteže kategorije u kadetima.

Danas su iz KK Metković još nastupili Ante Leontić, također u teškoj kategoriji, i Josip Ćerlek u kadetima -52 kg koji uz dobro odrađene borbe nisu uspjeli osvojiti medalje.
Ovo prvenstvo je inače bodovni turnir za nastup na Europskom prvenstvu u Pragu.

Jučer je za KK Metković brončanu medalju osvojila kadetkinja Katja Jerković, a još su nastupile Anja Pokrajac i Ema Galov.