U 9. kolu 1. ŽNL DN vodeći dvojac Orebić-Gusar odigrao je neriješeno (2:2), od tada trećeplarirana Croatia je poražena od Slavena (2:0), što je mlin na vodu ONK Metkoviću koji je na Štruvinu pobijedio Maestrala 1:0, odigravši cijelu utakmicu s igračem manje. Naime, već u drugoj minuti iz igre je isključen Duje Batinović zbog grubog starta.

Maestral nije uspio iskoristi prednost igrača više, na odmor se otišlo bez golova u mreži premda su Krvavčani imali dvije izgledne prilike za to. Pri odlasku na odmor zaiskrilo je između trenera Maestrala Borisa Galova i Nedjeljka Kaleba zbog čega je Galov utakmicu nastavio pratiti s tribina.

U drugom poluvremenu Metković se presložio te je bio ponešto agresivniji što im je u u 86. minuti donijelo pobjedonosni gol kojega je postigao Mario Popić. Utakmica je protekla u poprilično napetoj atmosferi što je sudaca Babića natjeralo da dodijeli čak šest žutih i tri crvena kartona.