Nakon što su jučer iznenadili Zrinjskoga nogometaši Sutjeske iz Nikšića bili su bolji u današnjem finalu Memorijala “Andrija Anković” i od drugog premijerligaša iz Hercegovačko-neretvanske županije svladavši domaći GOŠK sa 2:1.

Pobjeda Nikšićana posve je zaslužena, a do slavlja su stigli golovima Kordića u 35. i Markovića u 56. minuti.

Domaćin je autogolom Bubanje smanjio na 1:2, a u zadnjim trenucima imao priliku iz kaznenog udarca doći do poravnanja, međutim vratar Sutjeske Ličina zaustavio je šut Marka Mišića pa je ostalo 2:1.

Hajduk nadigrao Zrinjski za treće mjesto

Hajduk je s 2:1 pobijedio Zrinjski u utakmici za treće mjesto na Memorijalnom turniru Andrija Anković i tako slavljem završio pripreme pred početak nove sezone.

Željko Kopić je u subotu izveo puno jači sastav na teren, od prve su minute krenuli Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Radošević, T. Bašić, Hamza, Gyurcso, Said i Ohandza, a zanimljivo je da su oni odigrali čitavu utakmicu – jer Kopić nije napravio niti jednu izmjenu.

Teren za igru je bio izrazio težak, blatnjav i teško je bilo razviti igru pa su se prilike vrebale najviše iz prekida. Hajduk je krenuo puno opasnije i tako je odradio čitavu utakmicu, a posebno se to primijetilo u drugom poluvremenu kada Zrinjski gotovo da i nije imao prilik.

Prvu veliku priliku imali su Splićani nakon ubačaja iz kornera Tome Bašića u 15. minuti kada je Lopezov udarac glavom zasjeo na gredu. Samo dvije minute kasnije gredu je pogodio i Zrinjski.

Igrači aktualnog bh. prvaka su izveli brzu kontru, a nakon ubačaja s desne strane okvir gola je pogodio Handžić.

Odbijanac je u mrežu pokušao ugurati Čirjak, ali je Lopez očistio s gol crte. I to je bilo najzanimljivije što se moglo vidjeti u prvom dijelu, a u nastavku je Hajduk zaprijetio preko Lopeza koji je svaku priliku vrebao glavom. U 62. mu je udarac sjajnom obranom iz gornjeg desnog kuta skinuo golman Soldo.

Samo minutu kasnije Hajduk je stigao do vodstva.

Said je presjekao napad Zrinjskoga, a loptu je u mrežu pospremio Ohandza.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. U 66. je za 1:1 zabio Ačimović nakon ubačaja s desne strane. To je bila jedina prava prilika Zrinjskog u drugom poluvremenu.

Do pobjede su Splićani stigli u 83. minuti kada je Ohandza sjajno prebacio Soldu i postigao pogodak za konačnih 2:1.

Hajduk: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Radošević, T. Bašić, Hamza, Gyurcso, Said, Ohandza

Zrinjski: Soldo, Stojkić, Kadušić, Barišić, Jakovljević, Jamak, Čirjak, Hairlahović, Gržan, Jović, Handžić.