Odigrano je i 16. kolo malog nogometa UMA METKOVIĆ 2015/16. u kojem je PODKRAJ uspio “utrpati” osmicu PODRUJNICI, VID je zakazao protiv MLINIŠTA, OPUZEN i CRNI PUT su odigrali neriješeno, dok je ŠKRAPA sigurno došla do nova 3 boda protiv RAJE. Krenimo redom. U prvoj utakmici kola PODKRAJ je rezultatom 8:1 visoko porazio momčad PODRUJNICE. Sve im je u ovoj utakmici “išlo od ruke” i ulazilo je skoro odakle su god opalili prema golu Podrujnice. Mišo Obradović, upisavši se u strijelce spriječio je da u zapisniku ne bi bilo da su samo Galovi zabijali. Jedna od boljih predstava Podkraja u ovoj sezoni. U derbiju kola vodeći VID je poražen od MLINIŠTA 1:2. Čvrsto i bez pogodaka odigrali su prvi dio susreta, nastavak je donio pregršt uzbuđenja. Prvo je Andro Bebić doveo Mlinište u vodstvo iz šesterca, da bi M. Ilić izjednačio na 1:1 u posljednoj minuti susreta. I kad se već činilo da će ova utakmica završiti bez pobjednika ukazao se L. Mijoč u posljednim sekundama i poentirao za veliko slavlje Mliništa i time šokirao ĐUBRAD BOYSE koji su i ovaj put u velikom broju bodrili svoje “Vidonjce”. Golijada je bila i na utakmici CRNOG PUTA i OPUZENA. Brzo su “crni” poveli 3:0, ali uporni Opuzenci se do poluvremena vraćaju na samo gol zaostatka. U drugom dijelu “padali” su golovi malo na jednoj, malo na drugoj strani i završilo je 5:5, najpoštenije i najpravednije. Z. Dragović i J. Šiljeg istaknuli su se kod “crnih”, dok su A. Hrgović i M. Babić bili zapaženi kod Opuzena. ŠKRAPA je još jednom bila bolja od RAJE i tako se lagano ponovno dovukla vodećem Vidu na samo bod zaostatka. Sa sigurnim na golu I.Plećašem i raspoloženim Džekom i Miletićem u napadu završilo je 4:1 za Škrapu. U 17. kolu nas očekuju nova malonogometna uzbuđenja, a sastaju se AMNK OPUZEN i ŠKRAPA, MLINIŠTE igra sa CRNIMPUTEM, PODRUJNICA ide na noge VIDU dok će kolo zaključiti PODKRAJ i RAJA PLOČE.