U Herceg Novom se 4. veljače 2018. održala 4. Novska skalinada na kojoj je treći put za redom pobijedio Metkovac Ante Živković. On je i ove godine istrčao dionicu od Škvera do Španjole, kao ptica, preletio sve skale i uspone za 7 minuta i 3 sekunde.

Ipak, Ante Živković, član AK Dubrovnik, bio je 15 sekundi sporiji nego lani kada je oborio osobni rekord staze.

– Uhvatio sam konkurenciju već na prvom dijelu staze, možda sam malo kalkulirao. Nisam dobro trenirao ove godine, imao sam pauzu dva tjedna, tako da sam tek prije pet dana počeo lagano trčati. Ove godine je u Herceg Novom bila najjača konkurencija do sada. To mi je drago, jer je to motiv više za sve natjecatelje da budu bolji i daju sve od sebe– ističe Ante.

Sljedeća veća trka koja ga očekuje je maraton na Cipru. Do tada će imati više manjih utrka. Ali, što ga veže za Novsku skalinadu?

Druženje. Ovdje sam od početka i nadam se da ću doći i sljedeće godine– kratak je i jasan Ante, koji, inače, ne voli mnogo pričati.

Kao dijete je želio je trenirati nogomet i to mu je bila jedina sportska ljubav. Ali razne okolnosti su ga od nje udaljile, pa je završio u trkačkim vodama.

Okušao se u skoro svim vrstama i disciplinama trčanja, a skalinade su mu posebno drage. Drži rekorde na trkama Marjanska i Novska skalinada i na trci Dubrovačkim zidinama. Osvajao je mnoge nagrade i velika je nada hrvatske atletike.