Nije uspio Jadran Luka Ploče. Poražen je u gostima od Vinogradara, također člana Treće hrvatske lige, ali skupine zapad, koji je na svom travnjaku bio bolji sa 4:2, te će igrati u četvrtfinalu, među osam najboljih, dok se pločanski sastav oprostio od natjecanja u osmini finala. Ipak, pamtit će pločanski klub sezonu 2018./19. u najmasovnijem hrvatskom natjecanju po činjenici da nikad nije tako daleko dogurao. Prvi put je prošao pretkolo (Bjelovar kod kuće 1:0), a potom i prvu prepreku u samoj završnici (RNK Split kod kuće s 3:1), te se našao među 16 najboljih.

Pločani su oba pogotka protiv lidera Treće hrvatske lige – zapad postigli iz kaznenog udarca. Prvog je u 42. minuti realizirao Dino Primorac te prepolovio prednost domaćina, koji je pogađao u 13. i 18. minuti, a drugog Mihovil Šutalo postavivši konačan rezultat utakmice u 86. minuti. Sudac Marko Cestarić iz Siska pokazao je ukupno tri puta na kazneni udarac. Vinogradar je svoj treći pogodak postigao iz kaznenog udarca u 59. minuti, a dvije minute poslije poveo je sa 4:1.

Piše: Branko Kulidžan