Nije uspio Neretvanac, izgubio je od Mladost Ždralovi, također trećeligaša. Izgubio je sa 4:2, i to nakon što je u 87. minuti imao vodstvo 2:1. Zvuči nevjerojatno, ali prvak sjeverne skupine postigao je tri pogotka u završnici, posljednji u sudačkoj nadoknadi, te tako ostavio prvaka južne skupine bez šesnaestine finala, plasmana među 32 najbolja, piše Dubrovački vjesnik.

Neretvanac je odlično počeo utakmicu u Ždralovima. Poveo već u 1. minuti pogotkom Dominika Bačića, a nakon što je domaćin izjednačio vrlo brzo iz kaznenog udarca, u 4. minuti Vedran MlinarićDomagoj Topić je u 13. minuti vratio prednost momčadi Gorana Prolete. Bilo je prilika s jedne i druge strane, ali se mreže nisu tresle sve do 87. minute, i tad kreće tužna priča za momčad iz Podvornice: Ivan Abramović je izjednačio na 2:2, David Žabec je donio u 90. minuti prvo vodstvo domaćinu, koji je pobjedu potvrdio u trećoj minuti dodatka, kad je strijelac bio Luka Nakić. Abramović i Nakić su ušli u nastavku u igru.

Tužna je ‘Plava makinja’. Bila je tako blizu plasmana u šesnaestinu finala, piše Tonči Vlašić za Dubrovački vjesnik.