Protekli vikend bio je vrlo uspješan za metkovske bicikliste. U dvije utrke vožene u Vela Luci i Drinovcima članovi BK Metković osvojili su zlatnu i dvije brončane medalje.

U subotu je u organizaciji BK Timun iz Splita Vela Luka bila domaćin biciklistima na utrci „MTB Vela Luka 2015“.

U ovom brdsko-planinskom maratonu dugom 30 km natjecalo se 85 biciklista podjeljenih u više kategorija, koji su uživali u atraktivnim prizorima i ljepotama otoka Korčule. Želja organizatora je bila da stazu prilagode rekreativcima koji su tek počeli vozit, a da bude primamljiva i aktivnijim vozačima.

BK Metković su predstavljali Luka Volarević-Luše, Josip Kiridžija, Matko Medak i Marijo Vuksan.Luka je osvojio brončanu medalju u kategoriji +40. U istoj kategoriji Marijo je zauzeo 8 mjesto, a Matko 10. U vrlo jakoj konkurenciji kategorije 30-40 Josip je zauzeo odlično 7. mjesto,

Za nedeljnu feštu pobrinio se Josip Kiridžija koji je u utrci drugog kola „SPARK MTB lige Herzegovine“ održanoj u Drinovcima osvojio zlatnu medalju u kategoriji hoby 3, a Žarko Milićević je ponovio svoj rezultat iz Mostara, te osvojio 3 mjesto u kategoriji hobby 1.

Domaćin HBK Drinovci organizirao je prije same utrke biciklijadu Grude-Drinovci na kojoj je prisustvovalo više stotina biciklista. Neviđen prizor nepregledne biciklističke karavane izmamio je lokalno stanovništvo na ulice. Nakon uzbudljivih utrka u svim kategorijama domaćin je upriličio dodjelu medalja, te ručak i piće za sve bicikliste koji su prisustvovali ovom događaju.

Od ostalih članova BK Metković u kategoriji hobby 1 Alen Liković je osvojio je 7. mjesto, u kategoriji hobby 2 Marko Ereš je zauzeo 10. mjesto, dok je Andreas Dominiković diskvalificiran, a u kategoriji hobby 3 Luka Volarević-Luše je zauzeo je 7. mjesto. Posebno treba istaknuti Tomislava Kiridžiju (2004)  koji je branio boje BK Metković u najmlađoj i najveselijoj kategoriji Početnici. U svojoj prvoj utrci Tomislav je zauzeo 13. mjesto, te je nagrađen plaketom koja će mu biti lijepa uspomena na ovaj dan.