U subotu i nedjelju Karate klub Metković nastupio je u Sarajevu na turniru Ilidža Open 2019, na kojem su nastupila 93 kluba iz 4 zemlje, s ukupno 1055 natjecatelja.

Natjecatelji Karate klub Metković, njih trinaest, osvojili su 3 zlata, 3 srebra i 1 broncu. Natjecanje je organizirano bez repasaža, tako da su medalje osvajali samo pobjednici u polufinalu i finalu.

U subotu su nastupile 4 kadetkinja i juniora/ki kluba i tom prilikom je
Lina Šutić u kategoriji juniorke -59 kg ušla u finale, pobijedivši u tri borbe, te je osvojila srebro pri tijesnom rezultatu od 2:1 za protivnicu.

Nastupili su i Petar Borovac, Iva Vučić i Lucija Utovac, ali su ovaj put ostali bez medalje…

Drugog dana turnira u nedjelju je nastupilo 9 natjecatelja mlađeg uzrasta Karate kluba Metković koji su osvojili 3 zlata i 2 srebra i 1 broncu.

Medalje su osvojili:

• Duje Mihaljević, zlato, dječaci 2007., -47 kg
  • Ema Galov, zlato, djevojčice 2007., -40 kg
  • Dora Galov, zlato, djevojčice 2008., +44 kg
  • Katja Jerković, srebro, djevojčice 2007., -40 kg
  • Ante Leontić, srebro, dječaci 2008., +50
  • Nera Grljušić, bronca, djevojčice 2008., -40.

Nastupili su još Josip Obradović, Laura Bebić i Laura Ćulum, ali ovaj put su ostali bez medalje.

U ukupnom poretku od 93 kluba Karate klub Metković se plasirao na 16 mjesto što je vrlo dobar rezultat, ako uzmemo u obzir da su domaći klubovi nastupali i s pet puta većim brojem natjecatelja.

Sljedeće natjecanje je Kup Jadrana koje će se održati u Splitu 31. ožujka 2019.