Danas je Karate klub Metković nastupio u Čitluku (BiH) na međunarodnom klupskom karate turniru DBG Open na kojem su nastupila 43 kluba iz 6 zemalja  za 593 natjecatelja. Karate klub Metković nastupio je sa 9 natjecatelja iz mlađih uzrasta u borbama, pod vodstvom trenera Dina Žderića, koji su osvojili 9 medalja, od čega 5 zlata,  2 srebra i  2 bronce.
Zlatne medalje su osvojili: Duje Žderić, Nera Grljušić, Ema Galov, Dora Galov i Ante Leontić; dok su srebrene medalje osvojili: Katja Jerković i Duje Mihaljević; a brončane medalje: Anja Pokrajac i Josip Ćerlek.
Sedam finalnih borbi i osvojenih 5 zlata pokazatelj su stručno odrađenih ljetnih priprema i dobar početak drugog dijela sezone 2019.
Sutra 5 natjecatelja kadetskog i juniorskog uzrasta Karate kluba Metković odlazi put Podgorice, Crna Gora na međunarodni klupski karate turnir  KUP Šampiona, gdje su prijavljena 43 kluba iz 8 zemalja sa 675 natjecatelja.