Danas je u Splitu održano Prvenstvo Dalmacije u karateu na kojem je nastupilo 327 natjecatelja iz 22 kluba, među njima i Karate klub Metković i Karate klub Knez Domagoj iz Metkovića.

Natjecatelji Karate kluba Metković su pod vodstvom trenera Denisa Žderića izborili pobjedama osam finalnih borbi u kojima su ostvarili četiri pobjede i postali postali prvaci Dalmacije u svojim kategorijama: Nedjeljko Prusac, Filip Prusac, Jakov Nižić i Gabrijela Bebić.

Četvero ih je osvojilo srebrenu medalju i tako ponijelo titulu viceprvaka Dalmacije: Ela Bezer, Gabrijel Turudić, Marko Marković i Lucija Jakić.

Pored 4 zlata i 4 srebra, karataši KK Metković su osvojili i 6 brončanih medalja: Ena Nižić, Nicole Petković, Lovre Lorenco Barišić, Mirko Matić, Mila Vekić i Roko Barišić.

U ukupnom poretku u borbama Karate klub Metković je osvojio visoko treće mjesto.

Karate klub Knez Domagoj iz Metkovića je sudjelovao, pod vodstvom trenera Mije Volarevića sa 6 natjecatelja koji su osvojili 5 medalja.

Zlato su osvojili Dean Knežić i Matej Kljusurić, i postali prvaci Dalmacije.

Srebro su osvojili Šime Volarević i Duje Salacan i tako su postali viceprvaci Dalmacije u svojim kategorijama. Broncu je osvojio Niko Rončević.

Klub je još predstavljale Elena Herceg koja je borbu za treće mjesto izgubila.