Karate klub Metković u nedjelju, 10. ožujka je s četiri natjecatelja nastupio na Međunarodnome turniru Bosna Open koji je održan u Sarajevu.

Nedjeljko Prusac je u osvojio brončanu medalju u kategoriji dječaci -30 kg. Pobjedama je došao do polufinala te izgubio od finalista da bi u repasažu pobijedio i popeo se na postolje ovog prestižnog natjecanja.

Nastupila su i Nicole Petković, koja je dobila prvu borbu, drugu izgubila, a nažalost njena protivnica nije ušla u finale, pa nije imala priliku za repasaž.

Filip Prusac je napravio redoslijed od tri pobjede, potom gubi za ulazak u polufinale, protivnik ulazi u finale i vuče Filipa za repasaž, ali nažalost gubi borbu za broncu i plasira se na visoko 5 mjesto između 20 natjecatelja.

Ena Nižić u prvoj borbi ostaje neriješeno, ali na odluku sudaca gubi, nakon čega protivnica ne ulazi u finale, čime nije imala priliku za repasažnu borbu za broncu.

Bosna Open je među najvećim klupskim natjecanjima u regiji, ove godine nastupilo je 111 klubova iz osam država s 1505 natjecatelja.