U nedjelju je u Ljubuškom održano prvo kolu Hercegovačke karate lige 2023 u kojem je nastupio 16 klubova, sa 320 natjecatelja. Vrlo dobre rezultate su ostvarili metkovski karataši, članovi klubova KK Metković i KK Knez Domagoj.

Karate klub Metković nastupio s 25 natjecatelja koji su ostvarili čak 11 finala.

Zlato su osvojili: Jakov Nižić, Gabrijel Turudić, Katja Jerković, Ema Galov i Duje Mihaljević. Srebro su osvojili: Matej Marević, Nedo Mihovil Družijanić, Ela Bezer, Nedjeljko Prusac, Mila Vekić i Ante Leontić. Broncu su osvojili Filip Prusac, Sara Marević i Jozo Maslać. Još su nastupili: Lucija Jakić, Josip Krešić, Andrija Petrov, Lovro Lorenco Barišić, Marko Marković, Roko Barišić, Mia Romić, Mirko Matić, Luca Maslać, Ana Maslać i Ana Marija Kapović.

Kadeti KK Metković su na ovom turniru pokazali dobru formu pred predstojeće Prvenstvo Hrvatske u Zagrebu u mjesecu svibnju.

Karate klub Knez Domagoj Metković je u raznim uzrastima osvojio 14 medalja.

Za klub su najuspješnija bila Rita Kapović osvojivši prvo mjesto u kategoriji djevojčice kate. Medalje u katama još su osvojili: Gabriela Volarević i Filip Zovko 2. mjesto, Eva Volarević, Elena Herceg, Šime Volarević , Marin Pehar 3. mjesto.

U borbama najuspješniji je bio Matej Kljusurić, on je osvojio 2.mjesto. Gabrijela Bebić, Dean Knežić, Lucija Plećaš Lulu, Ena Nižić, Ena Kaleb, Lucija Zovko su bili treći.

Metkovski karate klubovi su 18. ožujka domaćini jednodnevnog trening susreta svih dalmatinskih klubova od najmlađih do seniorskih uzrasta, a 25. ožujka KK Metković odlazi na međunarodni klupski turnir Kup Jadrana koji se u Splitu.