U nedjelju je održano natjecanje u sklopu Karate lige Hercegovine u Mostaru na kojem su uspješno nastupila dva karate kluba iz Metkovića.

Dvanaest natjecatelja Karate kluba Metković, pod vodstvom trenera Denisa Žderića, je osvojilo 12 medalja (4 zlata, 3 srebra i 5 bronci).

Natjecatelji koji putuju na Prvenstvo Države idućeg vikenda u Jastrebarsko pokazali su dobru formu, ostvarivši sljedeće rezultate:

• Duje Mihaljević, pobjeđuje tri borbe u uzrastu kadeta, kategorija -70 kg, te osvaja zlatnu medalju,
  • Katje Jerković i Ema Galov su s po dvije dobivene borbe u kadetkinjama -47 kg, završile u finalu, gdje je Katja bila bolja i pobijedila klupsku kolegicu te osvojila zlatnu, a Ema srebrenu medalju
  • Anja Pokrajac je u kategoriji djevojčice 12/13 godina -45 kg, s dvije dobivene borbe osvojila zlato.

Pored iskusnih boraca nastupila je i mlada ekipa pred kojima su tek prvi koraci, a svi su otišli kući sa medaljom oko vrata i jednim velikim iskustvom:

• Andrija Petrov sa dvije dobivene borbe uzima zlato
  • Gabrijel Turudić i Ela Bezer su s po jednom dobivenom i jednom izgubljenom borbom osvojili srebro
  • brončane medalje osvojili su Mirko Matić, Nora Kuran, Luca Maslać, Roko Barišić i Nikola Zubac.

Nastupilo je i osam natjecatelja iz Karate kluba Knez Domagoj nastupao pod vodstvom trenera Mladena Kolovrata i Ante Bebića, koji su osvojili šest odličja: