Večeras u metkovskoj Gradskoj sportskoj dvorani u 5. kolu Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak vodeći sastav Metković-Mehanika je potvrdila primat (24:22), ali je sraz s Moslavinom nije bio lagan za Metkovce.

Prvo poluvrijeme je pripalo gostima iz Kutine koji su donekle iznenadili domaćina i n odmor su otišli pri rezultatu 10:14. Moslavina je u istom ritmu počela i drugo poluvrijeme, ali su momci Marija Bjeliša u 48. minuti uspjeli doći do izjednačenja (19:19), a potom prijeći i u vodstvo. Moslavina je u tom trenutku ušla u krizu igre, a Metković Mehanika do kraja utakmice nije ispuštali teško stečenu prednost.

Među Metkovcima najraspoloženiji strijelac je bio Antonijo Cvitanović koji je upisao čak 11 pogodaka iz 12 pokušaja, slijede Jakić i Raguž s po četiri pogotka. Kod gostiju su Vozab i Males postigli po pet pogodaka. Vratar Metković Mehanike Željko Kozina je upisao 15 obrana.

U današnjim utakmicama su slavili domaćini (sutra još igraju Ribola Kaštela i Osijek):

• Metković Mehanika – Moslavina 24:22
  • Rudar – KTC 24:20
  • Varaždin 1930 – Trogir 27:26
  • Zamet – Bjelovar 29:27