Policijska uprava dubrovačko-neretvanska je i ove godine u doba božićnih i novogodišnjih blagdana na području cijele Županije intenzivirala aktivnosti u sklopu akcije Manje oružja – manje tragedija.

TEKST SE NASTAVLJA NAKON OGLASA

Cilj ovih aktivnosti je potaknuti one građane koji još uvijek u svojim domovima imaju nedozvoljeno oružje, streljivo ili minsko eksplozivno sredstva da ih uklone iz svoje blizine i na taj način svoj život i živote svojih bližnjih, poglavito djece, učine sigurnijim.

U ovogodišnjoj akciji građani su dragovoljno predali 13 ručnih bombi, 1 minobacačku minu, više od 4 kg eksploziva, oko 1 kg baruta, 3 topovska streljiva, 1335 komada raznog
streljiva i 50 komada detonatorskih kapisli.

Na 10 info-punktova koji su bili organizirani u Dubrovniku, Metkoviću, Pločama, Korčuli,
Stonu, Orebiću, Grudi i Župi dubrovačkoj, osim policijskih službenika protueksplozijske
zaštite, nalazili su se i predstavnici braniteljskih i lovačkih udruga te se ovom prilikom njima, kao i predstavnicima medija koji su podržali ovu akciju, posebno zahvaljujemo.

Od početka akcije 2007. godine do kraja 2019. g. dragovoljnim predajama ukupno je prikupljeno preko 126 tisuća raznih eksplozivnih sredstava, više od 936 kg eksploziva, preko 169 kg baruta, 103 komada ručnih raketnih bacača, 63 poluautomatske i repetirajuće puške, 45 pištolja i preko 291 tisuću raznog streljiva.

Zahvaljujemo se svim građanima koji su do sada prepoznali značaj ove akcije i vratili oružje, a sve druge pozivamo da slijede njihov primjer i podsjećamo ih da se akcija i dalje
nastavlja te da mogu bez vremenskog ograničenja predati zabranjeno i dozvoljeno oružje.
Naglašavamo da se protiv njih neće pokretati nikakav prekršajni niti kazneni postupak,
dovoljno je da se obrate najbližoj policijskoj postaji ili na broj 192, nakon čega će policijski
službenici u civilu doći na dogovoreno mjesto i preuzeti opasna sredstva, poručuju iz PU dubrovačko-neretvanske.

Foto: Ilustracija

OGLAS