U nedjelju, 12. prosinca, sa startom u 12 sati ispred hotela The Westin Zagreb, održana je utrka Zagreb advent run (na 5 kilometara) na kojoj je sudjelovalo 1275 natjecatelja. Sama utrka bila je svojevrsna podrška ženama oboljelim od raka te su sva sredstva utrke donirana u humanitarne svrhe udruzi Nismo same.

Među 1275 natjecatelja nastupio je i Metkovac Boško Šutalo koji je zadanu rutu utrke pretrčao za 19 minuta i 25 sekundi i time osvojio odlično 14. mjesto.

Trčanje sam otkrio na veslačkim treninzima, na kojima sam uvijek postizao odlične i respektabilne rezultate. Ovo mi je bila tek druga utrka u životu i prije toga sam istrčao samo nedavno održani Zagrebački noćni cener, gdje sam rutu od 10 kilometara pretrčao za nešto manje od 41 minutu, čime sam od ukupno 2421 natjecatelja osvojio 80.mjesto.
Od ranog djetinjstva sam u sportu i vrijeme je pokazalo da niti jedan trening do sada nije bio uzaludan. Najveća podrška u sportu su mi moja obitelj i prijatelji koji iz mene uvijek izvuku maksimum. Njihova podrška mi puno znači i uvijek se iznova radujem nekim novim sportskim izazovima, kaže Boško.

U dosadašnjoj sportskoj karijeri, Boško je još od malih nogu igrao nogomet za NK Neretva Metković, zatim se okušao u tradicionalnom neretvanskom maratonu lađa, a odlaskom na studij u Zagreb 2013. godine, želja za novim izazovima odvela ga je u svijet powerliftinga, sporta snage, gdje je 2017. godine na svom prvom natjecanju dva puta obarao državni rekord u mrtvom dizanju te osvojio hrvatski kup.

Unatoč uspjesima u powerliftingu, ljubav prema neretvanskoj lađi i svojoj dolini bila je jača te se u Zagrebu priključio nekolicini prijatelja koji su iz istih razloga osnovali zagrebačko-neretvansku ekipu Udruga lađara Zagreb, a koja od samog osnutka pa sve do danas postiže izvrsne i respektabilne rezultate, 2020. godine na maratonu lađa na Neretvi osvajaju zlatnu, a godinu poslije srebrnu medalju.

Na pitanje što od njih možemo očekivati na idućem maratonu lađa, Boško kaže: Zagreb ne spava, Zagreb će i ove godine, kao i prethodne dvije, svim simpatizerima i gledateljima maratona lađa ponovno priuštiti jako zanimljivu utrku i vatromet na Neretvi. Iako mu je svaka medalja jednako draga, kaže kako mu je životna želja, kao pripadniku Oružanih snaga Republike Hrvatske, u lipnju iduće godine osvojiti jednu od medalja na natjecanju Prvi za Hrvatsku. Za to se natjecanje neumorno i predano priprema cijelu godinu, kako bi u najboljem mogućem izdanju promovirao i sebe i svoj rodni grad.