Mladi, perspektivni vratar koji je prve nogometne korake počeo u ONK Metković a nastavio u NK Neretvi, prošloga ljeta se uputio prema sjeveru. Prvo je bio na probi u Lokomotivi, a potom je u kolovozu prešao u Rudeš za koji je odigrao 12 prvenstvenih utakmica. Nakon toga stiže i prvi prvoligaški ugovor, 14. listopada je potpisao za kadetsku momčad Intera iz Zaprešića.

15-godišnji Luka je već u prvim nastupima pokazao o kakvom je talentu riječ. U gradskom derbiju protiv Kustošije, u utakmicu ulazi zadnjih 10 minuta pri vodstvu 1:2. U zadnjoj minuti u maniri veznjaka vara protivničkoga napadača i upošljava svog igrača u samom napadu koji spretnim lobiranjem matira golmana za izjednačenje 2:2. Kako stvari stoje, pred Božinovićem je svijetla nogometna budućnost.