Amerikanci su zadržali vodstvo zahvaljujući odličnoj obrambenoj reakciji Hrvata Domagoja Sršena u posljednjim sekundama utakmice…

U 1. kolu Grupe G Svjetskog rukometnog prvenstva, u kojoj se nalazi i Hrvatska, SAD je šokirao favorizirane Marokance i slavio 28-27 što im je prva pobjeda u povijesti na svjetskim prvenstvima.

U prvom su poluvremenu Amerikanci diktirali tempo, ali na neiskusan način ispuštali prednost koju su prije toga pametno gradili. Tako se na poluvrijeme otišlo izjednačenim rezultatom (12-12), a u nastavku je Maroko došao do dva gola prednosti, no Amerikanci su na koncu ponovno došli u vodstvo koje su zadržali zahvaljujući odličnoj obrambenoj reakciji Hrvata Domagoja Sršena u posljednjim sekundama utakmice, piše 24sata.