U zaostaloj utakmici 2. kola regije Jug rukometnog Kupa Hrvatske sastali su se večeras u Gradskoj sportskoj dvorani domaćin, Metković Mehanika i Dubrovnik. U dramatičnoj završnici na kraju su s minimalnom prednošću slavili Gospari (27:28).

Metković Mehanika je dobro otvorila utakmicu, brzo je napravila prednost od četiri gola, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 16:15.

U drugom poluvremenu Metkovci su držali vodstvo od dva-tri gola razlike, u 34. minuti čak i pet golova prednosti, nakon čega slijedi pad igre Metkovaca što su iskoristili gosti i polako topili prednost domaćina.

Dubrovačni su izjednačili u 40 minuti (21:21) i nakon toga se igralo gotovo gol za gol, a posljednji za pobjedu Dubrovnika u 58. minuti je postigao B. Ugrin.

Kod Metkovaca najefikasniji su bili Kristijan Marević sa šest i Nikola Džono s pet pogodaka, a kod Dubrovčana raspoloženi Luka Bevanda s dvanaest pogodaka.