Neretvi je napokon pošlo za nogom! Nakon dva sušna kola u trećem su triput zatresli mrežu gostiju iz Blata.

U 3. kolu 3. HNL Jug je Neretva Iza Vage ugostila Zmaja iz Blata i pobijedila 3:0. Plavo-bijeli su kontrolirali igru tijekom cijele utakmice tako da Zmaj nije ima nekih značajnijih prilika. Prvo ovosezonski gol je volejom zabio Eudard Raguž u 25. minuti, a u zadnjoj minuti poluvremena to je ponovio Frane Jekrović.

U drugom poluvremenu je Neretva već na početku (49. minuta) napravila lijepu akciju preko Marića koju je golom završio Eudard Raguž. Nakon toga je Neretva utakmicu rutinski mirno privela kraju.

Na utakmici je sudac Soldić samo jednom pokazao žuti karton i to u 66. minuti Neretvinu kapetanu Domagoju Kuran za oštar start. Zmaj je u 72. minuti zbog ozljede morao mijenjati vratara kada je na gol stao Dino Kapor.

NK Neretva: Mulać (V), Glibo, Kožul (od 70′ Crnov), Kuran (K), Batinović, Marić, Erjauc (od 57′ Bondža), Medić, Jerković (od 78′ Brečić), Sršen, Raguž. Mulać (V), Babić, Kožul (od 46′ Crnov), Glibo, Kuran, Ajkunić (od 60′ Juričić), Medić, Marić, Jerković, Sršen (od 67′ Crnčević), Raguž.

BŠK Zmaj: Markulin (V/ od 72.’ Kapor), Jašarević (od 46′ Tarle), Ćubel, Sardelić, Vrkić, Škarić (od 69′ Andrijić), Uvodić, Mušić, Šešlija, Cetinić, Didović.