Druga Večer folklornih skupina Dalmacije i gostiju održana je sinoć u kazališnoj dvorani Gradskog kulturnog središta u Metkoviću.
Pred mnogobrojnom metkovskom publikom nastupila je 21 skupina. Njihov nastup je pratilo i ocjenjivalo stručno povjerenstvo Smotre.
Kako je i uobičajeno sve ove godine, ovaj dio Smotre je zaključila skupina iz KUD-a Metković uz pratnju Mandolinskog orkestra izvodeći pjesme i plesovi donjeg Poneretavlja.
Sinoć su nastupili:
- KUD „SV. JURAJ OSOJNIK“, Osojnik
Linđo
Dječja skupina
Voditeljica: Tereza Šurko - KUD „BRANIMIR 888“, Muć Dječje igre mućkog kraja
Dječja skupina
Voditeljica: Jelena Šegović - FA „LINĐO“, Dubrovnik Bunjevačko momačko kolo
Sekcija „Linđovo blago“, dječja skupina
Voditelj: Jadran Radonić - UDRUGA „DUBROVAČKI PRIMORSKI SVATOVI“ Primopredaja nevjeste i
Dubrovačka gornja sela primorska zdravica
Dječja skupina
Voditeljica: Jelena Batinić - FA „LINĐO“, Dubrovnik Konavosko potkolo
Sekcija „Linđovo blago“, dječja skupina
Voditelj: Ivo Vlahušić - KUD „STJEPAN RADIĆ“, Pridvorje Potkolo i Pridvorska poskočica
Dječja skupina
Voditeljica: Božena Dragić - KUD „ZADARSKI TANAC“, Zadar Zadarski tanac
Voditelj: Ivan Baričić - FKU „PRIMORSKA LIJERA“,
Dubrovačko Primorje
Kolo Linđo
Voditelj: Mato Katičić - KUD „SVETI NIKOLA TAVELIĆ“,
Lišane Ostrovičke
Oj Lišani selo najmilije
Voditeljica: Davorka Mamić - KUD „ČUNTIĆANKA“, Hrvatski Čuntić
Pjesme i kola župe Sv. Antuna Padovanskog
Voditelj: Antun Lovreković - KUD „LIJERICA“, Slano
Kolo Linđo
Voditeljica: Marija Kralj - KUD „BRIBIR“, Bribir
Starinske z Bribira
Voditelji: Jagoda Ugrin i Pavao Kombol - KUU „FORTUNA“, Ražanac Ražanačko kolo
Voditeljica: Ljiljana Marelić - KUD „MARKO MAROJICA“, Župa Dubrovačka Župski bali
Voditelj: Mateo Čanić - IFS „SILBA“, otok Silba Silbenski tanac
Voditeljica: Iva Matulina - KUU „BEZDAN“, Pirovac Pjesme i kola pirovačkog kraja
Voditeljica: Anka Meić - KUD „KVADRILJA“, Trogir Trogirski šotić
Voditelj: Ivan Biuk - KUD „KUPINA“, Kupina Pjesme i plesovi Kupine
Predstavnici Smotre folklora „Brodsko kolo“
Voditelj: Blaž Šokčević - KUU „VIDUŠEVAC“ , Gornji Viduševac Pjesme i plesovi Viduševca
Voditelj: Slavko Crnković - KUD „SV. JURAJ OSOJNIK“ , Osojnik Linđo
Voditelj: Ivan Šurko - KUD „OGRANAK SELJAČKE SLOGE“, Drenovci Pjesme i plesovi uz običaj „Kirbaj“
Predstavnici Smotre folklora „Vinkovačke jeseni“
Voditelji: Ivan i Ana Zlatunić - KUD„METKOVIĆ“, Metković Pjesme i plesovi donjeg Poneretavlja
Voditeljica: Divna Dragović
Voditelj orkestra: Tomislav Herceg
OGLAS