Četvrtoligaš, član Prve županijske lige, Jadran 1929. dobio je GOŠK Dubrovnik 1919. na svom terenu s 3:2, izborio plasman u finale Županijskog kupa, i ne samo to. Budući je drugi finalist Neretva iz Metkovića, koja je, kao i dubrovački sastav, također trećeligaš, veći rang, finale će se igrati u Smokvici.

Nemanja Šešlija je doveo Jadran 1929. u vodstvo u 12. minuti, a izjednačio je Josip Zadro u 33. minuti. Bio je to rezultat prvog poluvremena, a u nastavku – Mladen Salečić je realizirao kazneni udarac u 58. minuti za novo vodstvo domaćina, koje je u 64. minuti povećao Mihael Bliznac. Deset minuta poslije vodstva domaćina 3:1, uspio je GOŠK Dubrovnik 1919. postići svoj drugi pogodak (Connor Neil Simpson), ali ne i treći..

U Trpnju nije bilo iznenađenja, niti neizvjesnosti, Neretva je s 8:0 svladala Faraona. Mate Ilija Barišić je pogađao u 5. i 25. minuti, Stipe Batinović u 10. i 30. minuti, Petar Raguž u 20., Josip Miličević u 55., Ivan Buhać u 79, i Ivan Raguž u 89. minuti.

Jadran 1929. ili Neretva? Tko će uzeti Županijski kup 2022. godine, te igrati u pretkolu Hrvatskog nogometnog kupa?

Piše: Tonči Vlašić / Dubrovački vjesnik