Lapad slavi svog kapetana Dalibora Kristića. Vratar GOŠK Dubrovnika 1919. u 92. minuti pogodio je za 2:1 protiv Neretve u 8. kolu te je dubrovački sastav prekinuo niz od pet kola bez pobjede i stigao do drugog uspjeha vrijednog tri boda ove sezone. Kristić je napustio svoja vrata te otišao u kazneni prostor Neretve kad je Baldo Cicijelj izborio udarac iz kuta, a nakon tog ubačaja, lopta je stigla baš do njega, a on je zakucao u mrežu te se našao u zagrljaju suigrača. Ponovno, kao i u 2. kolu, ‘luda kuća’ u Lapadu. Tada je za 2:1 pobjedu sastava trenera Milana Petrovića pogodio u sudačkoj nadoknadi Antonio Smrdelj.

Najzanimljivije u ogledu GOŠK Dubrovnika 1919. i Neretve događalo se u nastavku. Ivo Caput je u 62. minuti potegao iskosa, prizemnim udarcem u bliži kut. Baldo Cicijelj je to pratio, skrenuo put lopte, prevario vratara Neretve Antonia Brkića te postigao pogodak. Neretva je u 54. minuti imala veliku priliku, ali nije uspio Pjero Lokin. Dvije minute prije toga prilika domaćina – Bruno Pralas je slabo tukao kad ga je proigrao Cicijelj. Domaćin je pogodak postigao s desetoricom, dok je izvan terena bio Luka Matić, kojem je ukazivana pomoć.

Neretva je izjednačila u 73. minuti. Glavomet u kaznenom prostoru domaćina završio je na način da je Lokin ostao sam te sa 6,7 metara, prizemnim udarcem matirao Dalibora Kristića, vratara GOŠK Dubrovnika 1919. Novu priliku imao je Lokin u 77. minuti, ali ovaj put ništa, kao ni u 83. minuti kad je Cicijelj pokušao proigrati Caputa, ali je brži bio vratar Neretve. U 86. minuti Lokin bježi Domagoju Torbarini, koji mu je iza leđa. Napadač Neretve je pao. Sudac se nije oglasio, nije bilo ni protesta gostiju. U 90. minuti Ante Sršen se sjurio prema golu domaćina, ali nije iskoristio priliku. I onda 92. minuta kad je Kristić odlučio ostaviti svoj gol prazan te otići u napad…

U Pločama Jadran Luka Ploče je nadigrao Neretvanca te ga ostavio i nakon 8. kola bez pobjede te na začelju. Abel Kalfić je pogodio dva puta za domaće, a po jednom Duje Tadić Anđelo Kordić. Utakmica u Pločama bila je posebna za obitelj Proleta – otac Goran trener Jadran Luka Ploče, a sin Borna stoper Neretvanca.

BŠK Zmaj je ostao praznih ruku kod kuće. Urania je odnijela sva tri boda u Bašku Vodu.

Rezultati 8. kola

• Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – Neretva 1:1
  • Biograd na Moru: Primorac (BNM) – Junak 1:1
  • Hrvace: Hrvace – Zagora 2:0
  • Ploče: Jadran Luka Ploče – Neretvanac 4:0
  • Klis: Uskok – Zadar 1:1
  • Ivanbegovina: Kamen – RNK Split 1:3 (prijevremeni kraj – domaćin ostao sa šest igrača, trojica isključena, a dvojica se ozlijedila)
  • Mravince: Sloga – Vodice 4:0
  • Blato: BŠK Zmaj – Urania 0:1