Nakon više od četiri mjeseca igralo se na Lapadu. GOŠK Dubrovnik 1919. i Neretva počeli s uigravanjem za novu trećeligašku sezonu, koja bi trebala krenuti krajem idućeg mjeseca, piše Dubrovački vjesnik.

Metkovski sastav je bio uspješniji. Dobio je domaćina s 2:1. Nikola Rodin je doveo goste u vodstvo nakon pola sata igre. Lijepo naciljao iz daljine te prevario Dalibora Kristića, kapetana dubrovačkog sastava. GOŠK Dubrovnik 1919. je izjednačio iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Siguran realizator najstrože kazne bio je Baldo Cicijelj. Sredinom nastavka pogodio je za Neretvu Ivan Prskalo nakon ubačaja Duje Medaka te gužve u kaznenom prostoru GOŠK Dubrovnika. U 80. minuti Neretva je ostala s desetoricom (Duje Medak je dobio drugi žuti karton).

Utakmicu su sudii Mišo Krešić, Vlatko Jurešić i Frano Palfi. Krešić je bio glavni sudac prvo, a Jurešić drugo poluvrijeme.

Tekst/foto: Tonči Vlašić/DV