Neretva je doživjela poraz na gostovanju u Sinju. Junaku je ovo treća pobjeda u nizu.

Junak – Neretva 3:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Toni Bešker (Solin)
Strijelci: 1:0 Jandrek (34.), 1:1 Šutalo (51.), 2:1 Jandrek (67.), 3:1 Sablić (82.)
Najbolji igrač: Robert Jandrek (Junak)

Junak: I. Banić, Milić, Gale, Hrgović, Božinović (od 90. Samardžić), Jandrek (od 85. Jelić), Vučković, D. Banić, Sablić, Velemirović (od 74. A. Buljan), Pajčić.

Neretva: Rolj, D. Batinović, Kapović, Kaleb, Glavan, Bubalo, A. Batinović, Medić, Prce (od 46. Brečić), Magzan (od 46. Jerković), M. Šutalo (od 81. Mustapić).

Dobrih 20-ak minuta ništa vrijedno spomena nije se dogodilo, a tada je Božinović visokom loptom iza leđa obrane Neretve uposlio Jandreka koji u matnoj situaciji, oči u oči, loše puca i praktički loptu dodaje u ruke vrataru Neretve. Nešto kanije Jandrek je s lijeve strane odlično ubacio točno na glavu Sablića koji također neobjašnjivo loše reagira na sedam metara od gola.

Ipak, upornost Junaka na naplatu je došla u 34. minuti, nakon ubačaja Vučkovića na peterac i odlične reakcije Jandreka, koji se doslovno istrgnuo iz zagrljaja Kaleba i Glavana te lakoćom loptu poslao iza leđa vratara Rolja.

Neretva je nakon pet minuta igre u nastavku stigla do izjednačenja. Brečić se s vrha kaznenog prostora sjurio prema golu Junaka, izmigoljio pratnji, izašao sam pred vratara Junaka koji mu brani udarac, nakon čega se lopta odbila na nogu Šutala čiji silovit udarac iz blizine završava u mreži.

Veliku priliku imao je Junak u 58. minuti. Brzu kontru “tri na dva” poveo je Božinović, zatim dao na desnu stranu za Jandreka koji u veliku priliku gura Sablića, čiji “klizeći” pokušaj iz blizine majstorski brani vratar Tolj.

U 67. minuti Junak je ponovno došao u vodstvo. Ponovno se Božinović izborio za jednu loptu na lijevoj strani, proslijedio je potom za Velemirovića koji dijagonalom na drugoj strani pronalazi Jandreka, a ovaj iskosa s desetak metara pogađa za 2:1.

Konačan rezultat postavio je Sablić iz sjajno odmjerenog slobodnog udarca sa 17 metara, nakon što je u prethodnoj akciji srušen Ante Buljan. Mogao je Junak i uvjerljivije slaviti, Sablić se našao u prilici, ali na mjestu je bio vratar Neretve. U sudačkom vremenu bilježimo i odličan pokušaj gostujućeg Brečića s 25 metara, ali i još bolju reakciju vratara Ivana Banića.