Napokon se radi na dokumentaciji prijeko potrebnoj za početak gradnje luke nautičkog turizma, a gradski oci Ploča tvrde i da su na dobrom putu kad je u pitanju rješavanje sudbine napuštenog kampa na ušću Neretve, stoji u prilogu Županijske panorame HRT-a.

Na samom ušću Neretve desetljećima propada nekadašnji kamp. I desetljećima čekamo odgovor zašto je tako jer od Metkovića, Opuzena pa do Ploča nedostaje smještaja, a sama lokacija kampa je neprocjenjiva. U gradu kažu da uz pomoć Hrvatskih voda napokon nešto i rade.

– Ono što je bitno da su plansko-prostorni planovi gotovi jer smo prošli tjedan zaprimili suglasnost Ministartsva graditeljstva na objedinjeni postupak ciljanih izmjena i dopuna prostornog plana i urbanističkog plana uređenja, kaže Ivan Marević, zamjenik gradonačelnika Ploča.

Ako Gradsko vijeće da zeleno svjetlo, slijedi zakup zemljišta, a Grad će pružiti ulagaču svu potrebnu infrastrukturu. Do kraja veljače trebala bi biti poznata i sudbina planirane luke nautičkog turizma s kapacitetom 400 vezova na lokaciji u području Baćine.

Čeka se ocjena izrađene studije utjecaja na okoliš dok je ostala dokumentacija pripremljena, tvrde odgovorni. Pribavlja se lokacijska dozvola, utvrđuju granice pomorskog dobra.

Više u videoprilogu HRT-a…