ŽNK Neretva je danas Iza Vage po ne baš dobrim uvjetima odigrala prvenstvenu utakmicu protiv ŽNK Viktorija koja je završila rezultatom 1:1.

Cure iz Slavonskog Broda su bolje otvorile utakmicu i već su na samom početku imale izglednu priliku za vodstvo, a u 11. minuti su golom Ine Fridrich povele 0:1.

Neretvanke su pokušavale doći do izjednačujućeg gola ali im to u prvom poluvremenu nije uspjevalo. Gošće bi u prvom dijelu utakmice i povećale prednost da se na golu Neretve nije ispriječila raspoložena Jelena Kešina.

U drugom poluvremenu nogometašice Neretve su čvrsto odlučile osvojiti barem bod što im je uspjelo pred kraj utakmice kada je Veronika Terzić u 88. minuti postigla gol za izjednačenje i podjelu podova.

Jjoš jednu izglednu šansu imale su naše djevojke u sudačkoj nadoknadi kada Veronika Terzić pogađa prečku, a odbijanac kupi Marija Herceg koja pogađa stativu.

Možemo zaključiti da je nerješeno je realan ishod jer su gošče u prvom poluvremenu promašile 3-4 izgledne prilike.

Kod Viktorije je u 84. minuti isključena Nina Romić koj je zbog preoštrog starta i nesportskog ponašanja dobila dva žuta kartona.

ŽNK Neretva je i dalje 5. na tablici. Zbog okupljanja reprezentacije, slijeće kolo se igra za dva tjedna kada Neretva ide u goste kod ŽNK Zrinjski.