Dva hrvatska trećeligaša, Neretva GOŠK Dubrovnik 1919., igrat će u finalu Županijskog kupa. Metkovci su dobili Grk u Potomju sa čak 9:0, a dubrovački sastav finale izborio uspjehom kod kuće 2:1 protiv BŠK Zmaj, piše Dubrovački vjesnik.

– Ukoliko se dva kluba, Neretva i GOŠK Dubrovnik 1919., ne dogovore oko domaćinstva, ždrijeb će odlučiti tko će biti domaćin finala – rekao je Neven Tomičić, povjerenik natjecanja.

Metkovci su opravdali ulogu favorita u Potomju protiv domaćeg Grka, sastava koji igra Drugu županijsku ligu. Već nakon prvog poluvremena bilo je jasno tko će u finale. Neretva je vodila s 3:0. Sva tri pogotka postigao je Frane Jerković, koji je u poluvremenu ostao u svlačionici. Na kraju velikih 9:0. Od šest pogodaka u nastavku Neretve četiri je potpisao Eduard Raguž.

Grk – Neretva 0:9

Potomje –  igralište Haštrić. Sudac: Vlatko Jurešić (Dubrovnik), pomoćnici: Miho Trković (Gruda) i Frano Palfi (Dubrovnik), delegat: Stipo Bonvardo (Trstenik).
Strijelci: 0:1 Jerković (20), 0:2 Jerković (37), 0:3 Jerković (39), 0:4 Ljubić (55), 0:5 E. Raguž (65), 0:6 E. Raguž (67), 0:7 E. Raguž (69), 0:8 Čupić (78), 0:9 E. Raguž (89)
GRK: Utovac, Alilović, I. Violić, Grljušić, Poljanić, Andričević, Škobić, Marčinko, Knezović, J. Violić, Marić.
NERETVA: Kozina, Rodin, Zovko, Medak, Pehar (od 61. I. Raguž), Peko (od 46. Sršen), Jerković (od 46. Čupić), Ljubić, Kešina, Medić, E. Raguž.

Na Lapadu zanimljiva utakmica. U ogledu dva hrvatska trećeligaša poveo je BŠK Zmaj u 8. minuti iz kaznenog udarca. Kapetan Jakov Marinović je bio siguran realizator najstrože kazne. GOŠK Dubrovnik 1919. izjednačio je početkom nastavka (Baldo Cicijelj), a pobjedu osigurao iz kaznenog udarca u 87. minuti. Bruno Pralas je bio strijelac. Gosti su u 78. minuti ostali s igračem manje (Luka Cetinić, koji je ušao u nastavku, u 54. minuti, vrlo brzo je zaradio dva žuta kartona, prvi u 70. minuti). Unatoč igraču manje BŠK Zmaj je imao dvije velike prilike za pogodak. Nije uspio. Kažnjen je iz kaznenog udarca…

GOŠK Dubrovnik 1919. – BŠK Zmaj 2:1

Dubrovnik – igralište Lapad. Sudac: Ivan Limov (Metković), pomoćnici: Tino Babić i Denis Musulin (obojica iz Staševice), delegat: Miho Arbulić (Čilipi).
Strijelci: 0:1 Marinović (8-11m), 1:1 Cicijelj (50), 2:1 Pralas (87-11m)
Crveni karton: Cetinić (BŠK Zmaj, 78. – drugi žuti)
GOŠK DUBROVNIK 1919.: Kristić, Matić, Torbarina, Ivanišević, Listar (od 46. Korać), Horvat, Caput (od 76. Pralas), Topuzović, Cicijelj, Uvodić, Sršen (od 46. Smrdelj).
BŠK ZMAJ: Brkić, Čepo, Poljak, Coutinho, Žanetić (od 52. Šešlija), Protić, Bara (od 40. Pecotić), Marinović (od 70. Zovko), Čurčić (od 54. Cetinić), Brum (od 63. Mušić), Marić.

Piše: Tonči Vlašić/DV