Danas je utakmicom na splitskom Poljudu za nogometašice ŽNK Neretva završila. One u u zadnjem kolu igrale protiv nogometašica Marjana koje su u dramatičnoj završnici pobijedile rezultatom 4:5 i tako sezonu završile na petom mjestu.

Utakmica je počela vrlo žustro. Domaće su nogometašice povele već u prve tri munte susreta 2:0 (Andra Šimić 1′ iIvan Ćubelić 3?’). . Neretva uzvraća golovima Marije Erceg u 16. minuti i Veronike Terzić u 21. minuti za izjednačenje 2:2. Andrea Šimić se u 36. minuti ponovno upisuje među strijelkinje za novo vodstvo Marjana 3:2. Samo četiri minute kasnije Veronika Terzić postiže i svoj drugi gol i Neretva na poluvrijeme odlazi s rezltatom 3:3.

U drugom poluvremenu se igra vrlo angažirano s obje strane jer obje žele zaključiti sezonu pobjedom, a Neretva ima i dodatan razlog – četvrto mjesto na tablici u slučaju da Rijeka izgubi na Kantridi što se na kraju ipak nije dogodilo. Rijeka je Čakovčanke pobijedila s visokih 8:0 i tako ostala 4. na tablici.

U 52. minuti Marija Herceg postiže svoj drugi gol za prvo vodstvo Nerete 3:4. Domaće se ne predaju i Andea Šimić u 69. minuti postiže i svoj treći izjednačujući gol.

U 86. minuti Mariju Herceg mijenja Josipa Jurković koja se pokazala kao joker s klupe. Upravo je ona u sudačkoj nadoknadi (90′ + 4′) postigla gol za pobjedu Neretve 4:5.

Neretva tako završava sezonu na petom mjestu. Ispred nje su Osijek, Split, Agram i Rijeka.