GOŠK Dubrovnik 1919. je osvojio Županijski kup, te se plasirao u pretkolo Hrvatskog kupa. U finalu odigranom na lapadskom travnjaku dobio je Neretvu iz Metkovića, i to boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 90 minuta igre bilo je 1:1, a pobjednik je odlučen tek u drugoj dodatnoj seriji, piše Dubrovački vjesnik.

Domaćin je poveo već u 5. minuti. Ivo Caput je bio strijelac. Neretva je izjednačila u 71. minuti preko Duje Medaka.

Prva serija: 1:2 Peko, 2:2 Cicijelj, druga serija: 2:3 Medić, 3:3 Pralas, treća serija: 3:4 Pehar, 3:4 Ivanišević (obrana Kozina), četvrta serija: 3:4 Rodin (obrana Kristić), 4:4 Caput, peta serija: 4:5 Medak, 5:5 Torbarina, prva dodatna serija: 5:6 Raguž, 6:6 Veraja, druga dodatna serija: 6:6 Ljubić (obrana Kristić), 7:6 Korać.

Piše: Tonči Vlašić