Državno prvenstvo školskih sportskih društava u rukometu za osnovne i srednje škole održano je u Poreču od 15. do 19. travnja 2024.

U tih pet dana na natjecanju je predstavljeno gotovo tisuću učenika, to jest 47 ekipa osnovnih i 45 ekipa srednjih škola koje su bile spremne pokazati svoje najbolje vještine i natjecateljski duh.

Novi državni prvaci su dječaci iz Osnovne škole Nikole Tesle, Zagreb, dok su drugo mjesto zauzeli dječaci Osnovne škole Braća Radić, Koprivnica. Treće mjesto, odnosno broncu osvojila je Osnovna škola Stjepana Radića iz Metkovića (voditelj Katica Vištica).

U kategoriji djevojčica zlatnu medalju su osvojile djevojčice Osnovne škole Novska. Srebro je otišlo u Osnovnu školu Ivana Lovrića, Sinj, a bronca u Osnovnu školu Varaždin.