Osijek i Rudar su kao domaćini pobijedili Metković-Mehaniku i Trogir u susretima 2. kola Paket24 Premijer lige – Lige A i tako stigli do prvih bodova ove sezone. U toj ligi tako čak sedam klubova ima po dva boda, s tim da Zagreb i Sesvete imaju po utakmicu manje. Bez bodova je jedino Metković-Mehanika.

Osijek i Metković su prema očekivanju odigrali zanimljiv susret. Pobjednik je odlučan tek u zadnjoj četvrtini susreta.

U prvom dijelu početna prednost bila je na strani Metkovaca. Ali s prvom većom serijom, ili krizom igre na drugoj strani, vodstvo se preselilo na stranu domaćina. I on ga više nije ispustio do kraja. Najveća razlika u prvom dijelu bila je tri pogotka. Tako je bilo i na predahu, 17:14.

Osječani su još malo pojačali ritam na početku drugog poluvremena i uskoro prvi put otišli na plus četiri (20:16). Ali gosti ne posustaju i s dva pogotka za redom opet su tu sasvim blizu. Još desetak minuta trajala je igra pogodak za pogodak da bi Metkovce zahvatila kriza realizacije, a Osječani su zadržali svoj ujednačeni ritam i sredinom poluvremena pobjegli na pet razlike. I bez većih poteškoća to su uspjeli ne samo održati, već i još malo povećati do kraja. Završilo je 36:29.

Karlo Vašarević je dao osam, Fran Čurić sedam, a Marko Matić šest pogodaka. Kod gostiju Hrvoje Batinović je postigao šest, a Dejan Goshevski pet pogodaka.

U 3. kolu Metković Mehanika će na svom parketu dočekati Rudara. Prvu domaćinsku utakmicu u ovoj sezoni Metkovci će igrati 21. rujna.