U dramatičnom raspletu 10. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, gdje je više od pola lige strahovalo za svoj status, “najdeblji kraj“ izvukli su rukometaši KTC-a koji će nakon poraza od Gorice zajedno s Ribolom Kaštela napustiti Premijer ligu. U doigravanje za ostanak će pak, Moslavina i Osijek. Pobjednik lige je Gorica.

Moslavina je slavljem u Metkoviću za sada ostala u ligi (26:27). No, ne može biti sasvim mirna jer je čeka doigravanje za ostanak.

Metković Mehanika nije imala pritisak rezultata jer je još u prošlom kolu riješila sve dvojbe oko svog statusa. Na kraju je završila na 3. mjestu.

Gosti su od početka imali jasnu viziju svoje igre i znali što moraju napraviti. I tako su se postavili. I vodili su punih 28. minuta. Onda su malo posustali pa je domaćin s dva pogotka u završnici, na predah otišao s minimalnom prednošću, 13:12. I držali su Metkovci vodstvo sve do 56. minute. Tada su gosti stigli do četvrtog izjednačenja u drugom poluvremenu, a odmah zatim i preuzeli vodstvo.

Na kraju su slavili s 26:27. Izbjegli su izravno ispadanje, ali će morati u doigravanje za ostanak.

Bolji od ostalih u domaćem sastavu bio je Željko Kozina s 11 obrana. Prvi strijelac bio je Josip Čutura sa šest pogodaka. Kod gostiju tri  vratara skupila su 14 obrana. Po šest pogodaka dale su zimske prinove Darko Krndelj i Dorian Markušić.