U tri susreta 1. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak nije bilo iznenađenja: Metković Mehanika i Varaždin su slavili doma, Moslavina u gostima kod Rijeke.

Metković-Mehanika je večeras s pobjedom protiv KTC-a ostala na prvom mjestu ljestvice. Ali je došla do tog slavlja nakon dva sasvim različita poluvremena.

U prvom je sastav iz Križevaca bio bolji i vodio od početka do predaha. Nekoliko puta imali su četiri pogotka viška (5:9, 6:10, 7:11). No, u završnici je malo živnuo i domaćin pa su gosti na poluvremenu imali plus dva (10:12).

Na ulasku u drugo poluvrijeme, iz svlačionice kao da je izašla potpuno druga momčad Metkovića. Serijom 4:0, brzo su sve okrenuli na svoju stranu i poveli (14:12). Dvije minute poslije stigao je novi, isti takav niz i Metkovci su u 40. minuti već imali 18:13. Gosti su se silno trudili do kraja, dvaput došli na minus tri, sjajan je u tom razdoblju bio Marko Jurakić, ali više od toga nisu mogli napraviti.

Domaćin je na kraju slavio 27:24, s tim da je drugo poluvrijeme dobio 17:12. Čak 14 obrana imao je Željko Kozina. S osam pogodaka Josip Cvitanović bio je prvi strijelac domaćina.

Kod gostiju sjajan Marin Šutalo koji je skupio 17 obrana. Napadački odlično ga je pratio Marko Jurakić s 11 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 1. kolo:

• VARAŽDIN 1930 – OSIJEK 33:23
  • METKOVIĆ – MEHANIKA – KTC 27:24
  • ZAMET – MOSLAVINA 25:32