U nedjelju je u Metkoviću održano županijsko pojedinačno natjecanje u šahu u sklopu Plazma- sportskih igara mladih na kojem su nastupili dječaci i djevojčice iz Dubrovnika, Korčule, Mljeta i Metkovića.

U kategoriji M 15 nastupilo je 7 igrača a najbolji rezultat ostvario je Mihael Borna Bjeliš s osvojenih 4.5 bod, drugo mjesto osvojio je Jakov Šiljeg s istim brojem bodova, dok je Ante Crnjac s osvojena 4 boda zauzeo 3.mjesto.

U kategoriji Ž 15 nastupilo je 8 djevojčica a prvo mjesto i svih pet pobjeda ostvarila je Maja Franulović iz Dubrovnika.

U kategoriji M – 11 sudjelovalo je 9 igrača a prvo mjesto osvojio je Blaž di Ceglio iz Dubrovnika s osvojenih 5 bodova, dok je Jakov Crnjac bio drugi s 4 boda.

U kategoriji Ž – 11 sudjelovalo je 6 igračica. Ana Perak iz Dubrovnika uvjerljivo je s pet bodova bila prva.Pobjednici kategorije osigurali su nastup na državnoj razini.

Tempo igre bio je 15 min. po igraču uz pridržavanje epidemioloških mjera .
Glavni pokrovitelj ovog turnira je Plazma – sportske igre mladih a HŠK Metković je uspješno organizirao ovaj turnir.

U Metkoviću je jučer bio praznik Šaha što pokazuje broj prijavljenih igrača koji su nakon dužeg vremena osjetili natjecateljski duh. Organizator igara se zahvaljuje Caffe baru Magic, sponzoru kadeta HŠK Metković.