U prvom susretu 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige A rukometaši Zagreba pobijedili su Metković-Zalmo 23:36 i nastavili stopostotni niz ove sezone u domaćem natjecanju.

Zagrebaši su u dolinu Neretve stigli bez Jakova Gojuna, Timura Dibirova, Mateja Mandića i Luke Lovre Klarice koji su dobili predah od trenera Andrije Nikolića, ali i ozlijeđenog Davora Ćavara. Tako su svoje minute na parketu gradske dvorane u Metkoviću dobili mladi Petar Šprem i Ivor Vidović i vratar Toni Matošević.

Ali tako oslabljena momčad bila je suviše jaka za domaćina koji je prije dva dana promijenio trenera. Novi stručnjak na klupi Metkovaca je Željko Anić. Domaćin se dobro držao samo prvih petnaestak minuta. Ali onoga trenutka kada je stigla prva veća serija Zagreba od pet pogodaka u nizu, počeli su padati u minus iz kojega više nije bilo povratka. Na predahu su tako zaostajali pet pogodaka (11:16).

Zagrebaši su u nastavak ušli s nova četiri pogotka za redom i tako svoju prednost podigli do plus devet, što je treneru Andriji Nikoliću dalo mogućnost da zarotira praktički cijelu ekipu. Pa su tako ozbiljnu minutažu dobili Zagrebovi mladići Ivor Vidović Petar Šprem koji su dali po četiri pogotka. Najveća prednost aktualnog prvaka bila je 14 pogodaka u završnici susreta. Završilo je 23:36. S 10 pogodaka uz samo jedan promašaj, sjajan je bio Bjelorus Ihar Bialiauski. Šest je dao Ivano Pavlović. Ante Grbavac je skupio 12, a Toni Matošević dvije obrane. Kod domaćina prvo ime Husein Begović s četiri pogotka iz četiri pokušaja. Tri su puta strijelci bili Marko Tarabochia, Josip Čutura Hrvoje Batinović. Domaći vratri imali su 12 obrana (Zvonimir Hrka 10, Bruno Obrvan 2).