Nakon što je Zagreb u petak otvorio 7. kolo Paket 24 Premijer lige, preostala tri susreta Lige A odigrana su tijekom subote. Sesvete su teže od očekivanoga došle do bodova u Rudama, Trogir je bez problema svladao Osijek, a Poreč je došao do minimalne i jako vrijedne pobjede u Metkoviću.

Izuzetno čvrstu utakmicu s puno duela odigrali su rukometaši Metković – Zalma i Poreča u uvijek dobroj atmosferi na jugu Hrvatske. Nije bilo puno pogodaka, štoviše konačan rezultat 20:21 najbolje svjedoči o tome.

Cijela utakmica protekla je u igri pogodak za pogotkom te međusobnom nadmudrivanju. Vjerovali ili ne, rezultat na poluvremenu bio je 8:8. U nastavku smo i dalje gledali veliku borbu na obje strane, ali ipak, u završne tri minute, Poreč ulazi s dva pogotka prednosti (18:20). Upravo to, bio je i ključ konačne, važne pobjede Porečana.

Vratar Ante Granić svakako je prvo ime kod Metkovića s 15 obrana. Kod Porečana, Arman Ikanović s osam pogodaka se najviše istaknuo.