U 6. kolu Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak Metković Mehanika je na svom parketu svladala Osijek (30:25). Metkovci su tako uzvratili Osječanima za poraz u 1. kolu Lige za ostanak.

U prvom poluvremenu se vodila prava bitka za prevlast u kojoj je Metković Mehanika bila uspješnija te je na odmor otišla s prednošću od tri pogotka (18:15). U drugom poluvremenu su stvari bile jasnije: Metkovci su kontrolirali igru i utakmicu priveli kraju s uvjerljivom prednošću.

Prvi strijelac kod Metkovaca je bio D. Raguž (9/10), slijede H. Batinović (6/9) i M. Krešić (5/7). Kod Osječana je najprecizniji bio K. Vašarević (10/11). Metkovski vratar Ž. Kozina je upisao upisao 10 obrana, isto kao i Osječanin L. Frajhaut (10/24).

U 7. kolu Lige za ostanak Metković Mehanika će gostovati u Karlovcu. Utakmica je na rasporedu 13. travnja.